Ik loop nu een tijdje mee in het recruitmentvak maar roep altijd dat ik bijna dagelijks nog nieuwe dingen leer of me verder ontwikkel. Dat doe ik enerzijds door zelf veel te experimenteren en te innoveren. Anderzijds door me te laten inspireren door anderen op mijn vakgebied en daarbuiten. De afgelopen weken had ik ook regelmatig een Wow! moment. Dit blog bijvoorbeeld had ik vorige maand niet kunnen maken met de kennis en tools die ik toen had.
Gisteren werd ik weer eens volledig verrast en geïnspireerd door Ralf Knegtmans, de auteur van het boek Toptalent. In een anderhalf uur durende presentatie beschreef Ralf de kenmerkende verschillen tussen de ultieme toppers en diegenen die weliswaar zeer goed presteren, maar nét niet uitmuntend. Zijn kernboodschap is dat toptalent zich met name onderscheidt door hun drijfveren en beweegredenen. Echter in 80% van de gevallen wordt door bedrijven uitsluitend geselecteerd op basis van diploma’s, IQ en competenties terwijl dit, volgens empirisch onderzoek, slechte voorspellers zijn van maatschappelijk/toekomstig succes!
Zijn conclusies zijn misschien even schrikken maar, zoals Ralf zegt, vernieuwend denken leidt altijd tot grote successen. Het boek is een absolute aanrader voor iedereen in het recruitment of P&O vak.
Boekrecensie “Toptalent”:
Dit boek is het rijke resultaat van een gepassioneerde zoektocht van de auteur, bekend headhunter, naar ‘de doorslaggevende eigenschappen van toptalent’. Daartoe heeft hij ruim zeventig interviews gevoerd met ultieme toppers, zoals Elco Brinkman, Dick Berlijn en Ad Scheepbouwer, maar ook met toppers ‘die net niet uitmuntend zijn’: mannen en vrouwen uit de private en publieke sector. In drie delen beschrijft en analyseert hij zijn inzichten waarna de auteur negen universele criteria identificeert en ontleedt, vervolgens tips biedt voor het ontwikkelen van toptalent, en tot slot organisaties handvatten geeft om toptalent te werven en te behouden. Met overzicht van geinterviewden, foto’s, verklarende woordenlijst en literatuuroverzicht. Een zeer toegankelijk geschreven boek, dat op gestructureerde wijze ongelooflijk veel kennis en inzichten bevat voor persoonlijke groei en ontwikkeling van mensen en hun organisaties. (Bron: NBD|Biblion recensie, Drs. A. Schipper MM)
📌 Lees ook: Succesvol Werven Publieksprijs 2008 | 5 redenen om anticyclisch te werven | De zomer is de ideale tijd om talent te werven